2011. március 15., kedd

Tisztújító közgyűlését tartotta a Magyar Polgári Szövetség adai községi szervezete

altNyugodtan mondhatjuk azt, hogy a nemzeti öntudat egyenlő a Magyar Polgári Szövetség nevével fémjelzett vajdasági magyar pártra. Ezt azért is lehet így kinyilatkoztatni, mert a párt legutóbbi adai tisztújító közgyűlése mind erre alapként szolgált. Ezen esemény létjogosultságát Sass Tamás a szervezet alelnöke meghívására Adára látogató magyarországi vendégei is adták, akik beszédében mindenképpen ideológiáktól mentes, egy nemzeti értékrendekkel bíró vajdasági szervezet és követői, mint határon túli magyarok felé felelősségvállalással is tartoznak.  Minden felszólaló jobbító, újító szándékkal próbálta magát a maga módján képviselni az emelt szintű, egymás megbecsülésén alapuló, lakossági fórumon.
 A magyar Hymnus eléneklése után, nyitóbeszédében Sass Tamás a következőkről beszélt:
- A mögöttünk hagyott év rávilágított létjogosultságunkra, amely magába foglalta az egyenlő emberi jogok megvalósítását, egyben maximális toleranciát, a mások iránti megbecsülést tanúsítva, kivívva mégis a nemzetünket megillető, a jogállam által létező, többpár rendszeren alapuló, nemzeti kisebbséghez való jogot.
 Az MPSZ megalakulásakor alapszabályzatával legitimmé és mindenki számára hozzáférhetővé tette célkitűzéseit. Soha nem rejtettük véka alá, hogy minden megnyilvánulásunk a kapcsolatok megteremtésén, azok fenntartásán alapul, a különböző civil és egyéb szervezetekkel, intézményekkel, úgy az anyaországban, mint Szerbiában ill. más, külföldi országokban, ahol a magyar nemzeti kisebbség számára léteznek pályázható támogatások és egyéb előnnyel járó privilégiumok.
Annak érdekében, hogy érdemesek vagyunk a magyar összetartásra, úgy, mint az anyagi, kultúra, tárgyi emlékeinek megőrzői, 2006. augusztus 20-án a moholi római katolikus templom udvarában Szent István szobrot avattunk. Szent István érdemeit hosszasan lehetne ecsetelni, de a félreértések elkerülése érdekében, őfelsége keresztény tevékenységét helyezném előtérbe.
Térségünket a katolicizmus jellemzi. Templomainkban a hivők többnyire két hitet képviselnek. Pravoszláv testvéreink a görög katolikus Egyház elkötelezettjei, míg mi, magyarok a római katolikus hitet  gyakoroljuk. A Magyar Polgári Szövetség egyik fő erőfeszítése a konzervatív, keresztény, demokrata, nemzeti politika visszaállítása, amely a mások iránti szereteten alapul és nem a gyűlöletkeltésen, hanem az egymás, saját és mások érdekeinek megbecsülésén alapszik. Pártunk számára a hit ereje és ápolása is igazolja a fennmaradásunkat, létjogosultságunkat és ennek hangot adva nagy szeretettel fogadtuk Rogán Antal, Budapest V. kerület Fideszes polgármestere által adományozott óriás méretű lobogót, mely értelemszerűen méltó helyen, a moholi római katolikus templomban, mindenki számára napi szinten megtekinthető.
  Tudatában vagyunk az emberi méltóság védelmének, amely a természetes jogból és az ebből, eredő szabadságból, az individuális erkölcsből, a politikai, a társadalmi és a művelődési élet közös etnikai követelményeiből, valamint a szociális méltányosságból ered, amely a világi felfogású keresztény erkölcsön valamint a kulturális örökségen alapul. Ennek érvényt adva-lojalitásunkat kifejezve, és egyben adózva őseink emlékének-, 2007-ben kopjafát állítottunk, melyet minden évben, így az idén is, március 15-én, kezdettel, az 1848-as forradalom emlékére megkoszorúzunk.
Az a nép, amely tud kapaszkodni múltjában, és gyökerei mélyen a talaj gyökerébe vájódnak, mindig tud létezni, megújulni, sarjadni, s hogy minden múltat követ egy jövő, csak rajtunk áll, hogyan fogjuk ezt formálni.
A Magyar Polgári Szövetség bebizonyította, hogy össze fogással tudunk létezni, hogy az új rendszámtáblákon is, a SA betűk szerepelnek. Ez is minket igazol, hiszen ezt is az összefogás erejével tudtuk elérni. Hozzájárultunk továbbá a közvilágítás átreformálásához, konstrukciójához, amelyet a polgárok nap, mint nap élvezhetnek. Komoly erőfeszítéseket teszünk annak érdekében, hogy községünk gazdasági fejlődése valami formában javulási tendenciát mutasson. Felvettük a kapcsolatot a környező községek szimpatizáns, egyben tettre kész szakkádereivel, hogy segítségükkel, ha lehetőség nyílik, akár egy tiszamenti régiót: Zenta-Csóka-Törökkanizsa-Magyarkanizsa-Ada községek együttes erővel és egymásért álljunk ki egymás mellett. Megmaradásunk érdekében továbbra is törekszünk, természetesen az Alkotmány által meghatározott normák szerint, az anyanyelv egyenjogú használatára a hatalmi szervekben, úgy a közéletben, igazságügyben, mint az oktatásban. Támogatjuk továbbá az iskoláskor előtti intézményekben, az általános és középfokú oktatásban a magyar nyelvű oktatásra való jogot, valamint a megfelelő oktatási formákat biztosítva a főiskolai és egyetemi oktatásban is. Hisz tudjuk, hogy fennmaradásunk megtestesítői a gyerekek, a  fiatalok, akikből sajnos, évről évre kevesebb van, ezért a Magyar Polgári Szövetség fel kívánja karolni a mostani ifjúságot és az elkövetkező generációkat is. Programtervezetünkben helyet kap minden olyan egészséges életformára ösztönző munkahely, amely különböző sport, kulturális tevékenységben, nyári táborokban, cserediák programokban valósulhat meg.
Még egy nagy problémával kell szembenéznünk nap, mint nap.
Községünk lakossága lassan de biztosan elöregszik. Ez nem új keletű probléma, de figyelmet kell rá fordítani. Meg kell teremteni a szociális feltételeket, hogy a jogosan megérdemelt nyugdíjat, a becsülettel ledolgozott munkaévek után, idős polgáraink biztonságban tudják élvezni. Meg szeretnénk valósítani a polgárőrség megszervezését, amely segítené munkájában a hatalmi szerveket, egyben biztonságot nyújtana a ma már nem ritkán egy fős családok, többnyire idős emberek kevéske anyagi javainak megőrzése érdekében.
Végezetül, mint minden rendes, életképes vállalkozásban, így a párton belül is, eljött az a pillanat, amikor egy cél érdekében újításokra van szükség. A Magyar Polgári Szövetség elnöklő tagjaként, azért hívtam Önöket ide, hogy részesei legyenek a párt adai, községi szervezetének az újjászületésében. Megragadnám a pillanatot, hogy megköszönjem Önöknek a saját és a Magyar Polgári Szövetség vezetősége nevében, hogy támogatásukról biztosítottak jelenlétükkel is, emelték az est színvonalát és kívánom, hogy újult erővel bebizonyítsuk összefogásunkat és hovatartozásunkat. Tesszük ezt értünk,-a magyarság megmaradásáért.
 A bevezető után,Bődi Szabolcs Kunszentmiklós polgármesterének ünnepi gondolatai következtek:
-Áldás, drága testvérek! Magyarországon lázasan dolgozik a parlament azon, hogy új alkotmányunk legyen. Az, az alkotmány, amely 1944. március 19-én a begördülő német tipróláncosok és a német hadsereg felfüggesztett, az az alkotmány nem helyrehozható a jelenlegi parlament képviselőivel. Mert nem alkotmányt kell hozni, hanem jogfolytonosságot. Jogfolytonosságot, amely helyreállítja a magyar Szent-Korona fönségét. A Kárpát-medence, a magyar Szent-Korona birtoka. Jöhetnek és mehetnek politikai szerveződések, nemzetközi bűnbandák időlegesen összedarabolhatják a Kárpát-medencét, az azonban egységes-földrajzilag, gazdaságilag és lelkileg. A magyar Szent-Korona egyik alapelve az, hogy mindazok a Szent-Korona tagjai, akik a  Kárpát-medencében születtek, nemre, hitre, fajra való tekintet nélkül. Testvérek laknak itt a Kárpát-medencében, akiket aljas anyagi indokokból különböző uralkodóházak és különböző érdekcsoportok egymásnak fordítottak. Ez az egymásnak feszülés nagyon nehezen múlik, de minden olyan igaz törekvés, amely a magyarság megmaradását célozza, az gyengíti ezen sötétség erejét.
Nagyon sokat töprengtünk azon, (minthogy az anyai dédnagyanyám zentai születésű), hogyan tudták elviselni ezt az iszonyú terhet, amit egy idegen országba szakadt nemzetrész elviselt. Csak az adott erőt, ami az anyagi világon túl van. A magyar lelkiség, az a fény, amit a Teremtőtől kaptunk és elborítja ugyan az anyag, de a szívünkben semmivel nem keveredve ott világit. Amikor megszületünk, hozzuk a teremtő Isten egy darabját a szívünkben, és végig ez mozgat bennünket. Ez segít meglátni a felénk rohanó ellenségben is az embert, ez segít elviselni a legnehezebb pillanatokat is. 1920. július 4-én, amikor aláírták a trianoni békediktátumot, egy angol diplomata megjegyezte, a veszteseket megbüntettük, de Magyarországot halálra ítéltük. Ez az ezer sebből vérző ország, hat éven belül Európa fejlődő gazdaságává vált,úgy, hogy a trianoni békediktátum nyolcezer tonna aranynak megfelelő vagyont vett el tőlünk. 1945-ben, amikor Németországban a márkának az aranyfedezetét biztosították, a német Bundesbankban húsz tonna arany volt. Magyarország ezt a veszteséget is túlélte. Amit nem fogunk tudni túlélni, ha elveszítjük a magyarságunkat...mert akkor leszünk mi ,magyarok, ha unokáink is magyarul fognak beszélni...
Ez a tétje az előttünk álló évtizedeknek és az a tétje, hogy a szívünk mélyén levő fény kikerüljön, elborítsa mindennapjainkat, kapcsolatainkat, törekvéseinket és szándékainkat.
A Magyar Polgári Szövetség alelnökével, Sass Tamás úrral, több alkalommal találkoztunk már, hiszen a Magyarok Szövetsége létrehozott a határon túli magyarok számára egy Magyar Nemzeti Közösségek Tanácsát, amely Esztergomban alakult, majd Bösztörön és Kunszentmiklóson ülésezett. Határozatainknak megfelelően, a Magyarok Szövetsége által megirt alaptörvényben, a kettős parlament, egész pontosan az Alsó- és Felsőház szerkezetében, a Felsőházban részt kell kapnia a határon túli magyaroknak és a határon túli magyarok képviseletében Sass Tamás volt az, aki az előkészítő munkálatok során is betekintést nyerhetett a Felsőház leendő munkájába. Hiszen, alkotmánybíróság ésszerűtlen és értelmetlen akkor, amikor alkotmányunk nincs.
Akkor amikorra 1949-ben a 20-as törvényt elfogadták, nem is merték alkotmánynak nevezni, mert Magyarország megszállás alatt volt. Márpedig a Szent-Korona tan egyik alapvető és legfontosabb üzenete: MAGYARORSZÁG ÖRÖKKÖN SZABAD. Akkor is, ha 150 ezer török, a 400 ezer osztrák, orosz, bármilyen martalóc is van Magyarországon,-mi, örökké szabadok vagyunk. Erre garancia az a Szent-Korona, amelyet ősidők óta a magyar nemzet a magáénak vallhat. Itt volt Attila királlyal, ezt a Szent-Koronát vitte el 670-ben Nagy Károly, a frankuralkodó és ezt hozták haza Szilveszter pápáék Aachenből nagy kerülő úton, Rómán keresztül, hogy visszakerüljön végre Magyarországra.
 Mitől fontos és mitől értékes nekünk ez a több mint ékszer?
A világon egyedül ezt a királyi fejfedőt, a beavató koronát nevezik Szent-Koronának. A világ vallásosságának legtökéletesebb egysége, hiszen alul Jézus Krisztus látható szemből, amint a cipruságak között ül a trónusán. Ő a földi király, Isten megtestesült és valósággá vált küldötte, aki azért jött, hogy mindannyiunkért életét áldozva, megváltást hozzon. Mi az ő megváltottjai vagyunk. A korona hátsó részén, az a személy, a magyarok Nagyboldogasszonya látható (az eredeti koronán), aki áldott állapotban a trónus előtt áll, és mellette a cipruslombok. A korona tetején pedig az ék, a mindenható világ uralkodója, a pantokrátor, az Atyaisten van. Ezért szent ez a korona, mert az égi és a földi királyság mindenütt a helyén van. Mária, a mi Nagyboldogasszony anyánk, útban volt II.Józsefnek. 1780-és 1790 között tudatosan szétrombolták a koronát. Lefeszegették Máriát, lefeszegettek róla még két szentet és helyette egy görög uralkodót és egy I.Gejza nevezetű embert raktak rá. A Szent-Korona sérülhetett de a Szent-Korona tan nem. Mária, Nagyboldogasszony anyánk továbbra is az, mint, aki 1038 óta minden nap. Szent István uralkodása alatt nagyon sokszor fohászkodott és ajánlotta fel a magyar koronát és Magyarországot Szűz Máriának. De 1038-ban, mielőtt meghalt volna, az esztergomi érsek, a koronázó érsek jelenlétében tette ezt, és ez több volt, mint egyszerű imádság. Nekünk örök királynőnk van. Amíg a világ úgy szól Máriához, mint Mária Patróna, mi úgy szólítjuk meg, Maria Regina,-a mi királynőnk. Adja Isten meg kegyelmeteknek, hogy éljük még meg azt, amikor a Nagyboldogasszony palástjával védett Kárpát-medencében mindenki testvérnek tekinti magát és a Kárpát-medence kincse valóban azoké az embereké, akiknek az ősei vérükkel szerezték, és akiknek nagyapjai és majdan unokái izzadságukkal művelik. A Magyar Polgári Szövetség tisztújító közgyűlésén engedjék meg azt, hogy örömteli dolgokról szóljak. Sass Tamás alelnök úrral elkezdtük a tárgyalásokat arról, hogy a térségben látható belvizeket milyen módon lehetne bevezetni a Tiszába, milyen módon lehetne majd elhozni, amikor szükség lesz rá. Hiszen ne feledjük el, a húsz aszályos esztendőt és adjunk hálát Istennek ezért az esős szép két évért, még ha néha most ott is van víz, ahol nem kellene. A másik pedig, a kettős állampolgárság, amit a FIDESZ-KDMP kormány első intézkedéseképpen létrehozott. Szeretném fölajánlani az innét 210 kilométerre lévő Kunszentmiklóst, hogy a polgármesteri hivatalba sorban állás nélkül, soron kívül adják le nyugodtan azokat az igénylő lapokat, amelyekkel a kettős állampolgárságot meg tudják szerezni. Nagy megtiszteltetés lenne a város számára, hogy ha tömegesen adai, zentai, csókai embereket üdvözölhetnénk ott, és egyúttal tiszteletüket tennék abban a városban, ahol hitem szerint, elindult egy új mozgalom. 2008. augusztusában törzsi gyűlés volt Kunszentmiklós melletti Bösztörpusztán, ahol 4000 kilométerről olyan magyarok érkeztek, akik már nem tudják a magyar szót, már nem ismerik a magyar betűket, de a meséjükben égig érő fa van, a halott lelkét turulmadár viszi az égbe és szent állatuk a csodaszarvas.
Kívánom Önöknek, legyen nagyon boldog az előttük álló tavasz, eredményes nyár és találkozzunk minél sűrűbben.
 Kű Lajost, az Aranycsapat tagját, ugyanakkor az Aranycsapat Alapítvány Elnökét szintén nem kell bemutatni az olvasóknak vehemens, ízes magyar beszédéről. Sok más, kedves személyes megélt pillanata mellett, beszélt a példaképekről:
 - Kiket is kellene tekintenünk ma gyermekeinknek példaképüknek? Első sorban Széchenyit, Rákóczyt, Liszt Ferencet, Makovec Imrét, Jókai Annát, Melocco Miklóst, Nemeskürthy Istvánt nem pedig valóságshow-kat, azok résztvevőit, stb. Az értékeket helyre kell tenni. Célunk, hogy ugyanazzá tegyük e nemzetet, mint ami ezer éven keresztül volt. Tesszük ezt a nemzet javára és a mindenható Isten dicsőségére.
 A közgyűlés további folytatásában
Rácz Szabó László, a Magyar Polgári Szövetség elnöke a következőkről tett említést:
- Mi a szerepünk? Jól tudjuk azt, kik és mik vagyunk. Azt is tudjuk mostmár, kik kellenek, hogy legyenek példaképeink. A fiatalságot olyan erővel próbálják pusztitani lélekben,amit meg kell szüntetnünk. Arra nevelik őket, hogy ne gondolkodjanak, ne éljenek, ne szeressék az igazi, valódi értékeket, hanem a drog, a coca-cola vagy éppen a Győzike-kultúra. Egyeseknek ez az alap, hogy éljünk gyorsan, élvezzük ki az életet, a szexet..stb.. És nem arról szól, hogy olvassunk sokat.
A magyar az egy befogadó nép. Befogad minden nációt. Nálunk a tudást, az ősi géniuszt a nyelv hordozza. Aki megérti ezt a nyelvet(hisz ennek vannak kódolt üzenetei is), az több, az nagyobb, az nem fog elvészni és a nehéz időkben jól fog dönteni. A magyar nyelvnek olyan a szelleme, hogy az ember agyát úgy pallérozza, úgy fejleszti, hogy használóját bölcsebbé teszi. Ez a bölcsesség mentett át minket a nehézségeken és mégis, a magyar ember mindig fölkel.
Ott voltam személyesen akkor, amikor gyűjtöttük az aláírásokat Budapesten, a Kossuth-téren és vártuk december 5-ét. Végülis nem úgy történt akkor, ahogy reméltük, mégis nem voltam elcsüggedve, mert úgy gondoltam, be fog következni a jó, csak ki kell várni. Így is lett, kikelt a mag, itt van a kettős állampolgárság. Egyedül Magyarországot próbálták abban megakadályozni, hogy bevezesse ezt az intézményt. A világon minden országban teljesen normális dolog az, hogy megadják a kettős állampolgárságot annak a népcsoportnak, akik ahhoz az országhoz tartoznak. Németh Zsolt egy interjújában elismerte szintén, hogy ha nincs december 5-i népszavazás, akkor valószínűleg nincs most a kettős állampolgárság sem. Kellett némi magyarázat a kormánynak abból a szempontból, hogy ha egyszer fellázadt a nemzet, akkor még egyszer ne tegye ugyanezt.
A MPSZ nem egy szélsőséges szervezet, mint azt sokan hinnék. Nem vagyunk senki ellen, még akkor sem, ha véleményünk megvan. Egyetlen egy dolgot teszünk: elindultunk egy útvonalon. Hol vízcsap az arcunkba, hol meg homokvihar, de mindig csak megyünk egyenesen előre. Ha látják az emberek, hogy ez a menetelés megállíthatatlan, akkor utánad mennek, bíznak abban, hogy meg tudod őket védeni vagy hogy amit csinálsz, az jó. 2004-es fölállásunkkor, akkor még mint civil szervezet voltunk bejegyezve, a választásokon mindenki meg volt lepődve, mennyi szavazatot kaptunk. Azóta fejlődtünk, több alapszervezetünk is létrejött egész Vajdaság területén. Van még rengeteg tanulni valónk, de amit elértünk azt közösen értük el. Legutóbbi megmozdulásunk éppen Sass Tamás alelnök úr által említett rendszámtáblakérdés, az SA jelzés. Ez mindenki sikere.
Mára már ott tartunk, hogy amit teszünk és megtesszük, nem tudnak rá mit mondani, jönnek a hazugságok. Amikor elértük azt, hogy velünk szemben már hazudni kell, –GYŐZTÜNK! A Magyar Polgári Szövetség győzött, mert nem tudnak már ránk olyat mondani, hogy mit tettünk rosszat. Innentől kezdve a Magyar Polgári Szövetség elindult azon az úton, hogy a következő választásokon komoly eredményt fog elérni. Szervezetünk megkomolyodott, komoly emberekkel, tervekkel, határozott irányvonalakkal és bizonyítottan, ha valamit elkezdünk, meg tudjuk tenni. Meg fogjuk védeni a vajdasági magyar népet. A következő, amit meg fogunk lépni, az, hogy munkát biztosítsunk az embereknek, hogy megteremtsük a közbiztonságot.
 A Magyar Polgári Szövetség az utóbbi időben kinőtte magát oly annyira, hogy Ada község szervezetének elnöke szükségét látta annak, hogy községi szinten létrejöjjön egy adai és egy moholi szervezet.
Sass Tamás, lett aMagyar Polgári Szövetség Ada község szervezetének elnöke, aki egyben koordinátora és teljes döntéshozatali joggal felügyeli, irányítja és felülbírálhatja majd az adai, a moholi illetve az Ada községi szervezet működését,
Rózsa Vince lett az MPSZ adai szervezetének elnöke,
Burger István az adai szervezet alelnöke,
Berecz Szilveszter  a moholi szervezet elnöke,
Nagy József a moholi  szervezet alelnöke,
Nagy Enikő, az MPSZ ifjúsági szervezetének elnöke, egyben az MPSZ sajtószóvivője,
Ők egyben az Ada községi szervezet elnöksége is, továbbá,
Almássy Gabriella az MPSZ adai községi szervezetének a titkára,
Burger Anita  az MPSZ adai községi szervezetének marketing menedzsere, azaz PR-ja.
Az egybegyűltek egyhangúlag elfogadták a jelöltlistát. A kiválasztott személyek négy éves mandátumot töltenek majd be az elkövetkező időszakban. Sass Tamás újonnan megválasztott elnök záróbeszédében elmondta, hogy a Magyar Polgári Szövetség Adán irodát is nyitott, a Szabadság tér 11 számú épülete első emeletének irodájában, ahol az érdeklődők, szimpatizánsok valamint a panasztevők is, hozzászólásaikat, javaslataikat, észrevételeiket átadhatják és kommunikálhatnak az elnökség bármely tagjával.
- Képviseltetjük magunkat a községi vezetésben is, így könnyebben tudjuk a polgárok érdekeit is megoldásra bírni vezetőinknél. Nem tudunk mi sem sok mindent megtenni,de az akarat ebben az öt emberben megvan és minden energiánkkal segíteni fogunk a gondok megoldásában.
 A tisztújító közgyűlés után a községháza kantinjában folytatódott az ismerkedés, elvcsere a tagság és az oda látogató tömeges érdeklődők között.

Nincsenek megjegyzések: